Kadra

Nad atmosferą i bezpieczeństwem w naszej wesołej krainie czuwają nauczyciele i opiekunowie. Każdy z nich (a właściwie każda z nich) bardzo dobrze czuje się w swojej pracy i tylko czasem mogą mieć kwaśną minę, kiedy przypomną sobie, że dzień ich pracy dobiega już końca. Żeby temu zapobiec jedzą dużo słodkich jabłek, pomarańczy, oraz marchewek, a w lecie arbuza.

PRZEDSZKOLE I KLUB DZIECIĘCY UL. KONOPNICKIEJ 11

Pani Renata zaprasza dzieci do wspólnej edukacji poprzez zabawę. Interesuje się podróżami więc zabiera dzieci w długie wycieczki, wśród których są również takie odbywane bez wychodzenia z przedszkola, przy użyciu własnej wyobraźni. Nie powinno więc dziwić, kiedy dzień w przedszkolu zamienia się w pobyt w afrykańskiej dżungli, czy na pirackim statku. Podąża za inicjatywą dziecka tak aby rozwijać zdolności u dzieci i ich zainteresowania. Ukończyła kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z diagnozą i terapią pedagogiczną. Interesuje się literatura podróżniczą, historyczną, pedagogiczną.

Pani Iryna.  Kiedy z sali przedszkolnej dobiegają śpiewy, a dzieci wesoło podskakują i wymachują rękami to znaczy, że w akcji jest ciocia Iryna. Jest osobą cierpliwą, spokojną, ciepłą, dzięki czemu potrafi nawiązać relację z każdym dzieckiem. Ma  doświadczenie w pracy z dziećmi, oraz wiedzę zdobytą na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Gdy ma wolną chwilę spędza czas z rodziną .Lubi grać na akordeonie i jeździć na rowerze.

Ciocia Joanna, która zna się dobrze na kolorach, wzorkach i wycinankach. Dlatego też często spędza czas z dziećmi wykonując z nimi wiele ciekawych prac. Można powiedzieć, że kredki i nożyczki to przedłużenie jej palców. Jest również jak czarodziej, gdyż sprawia tak, że jedzenie szybko znika ? z dziecięcych talerzy, bez żadnego grymaszenia. Jest opiekuńcza zarówno do młodszych jak i starszych dzieci.

Ciocia Paulina czuwa nad bezpieczeństwem dzieci i z zaangażowaniem ćwiczy z nimi ich pierwsze samodzielne czynności. Zawsze uśmiechnięta i miła pomaga im w zajęciach. Ma również głowę pełną pomysłów, które zdobywa na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. W domu interesuje się wystrojem wnętrz, malarstwem i rękodziełem. Dlatego buduje ogrody niczym Semiramida i projektuje różne mikstury niczym Panoramiks.

Ciocia Paulina pomaga nam w codziennych zajęciach, od śniadania po podwieczorek, czasem nie mogąc się nadziwić temu, co potrafimy namalować i wymyślić.

Ciocia Halina  zawsze miła i uśmiechnięta, chętnie we wszystkim pomaga. Zależy jej na tym, żeby dzieci uczyły się samodzielności. Ma w tym doświadczenie, gdyż jest mamą oraz babcią. Jest zaradną, odpowiedzialną, sumienną osobą.


ŻŁOBEK UL. SZPITALNA 1

W naszym żłobku jest bardzo kolorowo, o co każdego dnia dba Ciocia Ania. Pewnie ma to coś wspólnego z tym, że skończyła m.in. liceum plastyczne. Dlatego też farbki do rąk, bibuła, papier kolorowy, plastelina, klej, czy kredki są w ciągłym użyciu, dzięki czemu dzieci podczas poznawania świata tworzą niczym Picasso swoje pierwsze dzieła. Swoją pasją lubi dzielić się z dziećmi.

Kiedy ze żłobka płynie wesoła muzyka oznacza to, że Ciocia Lilianna próbuje porwać śpiewem i tańcem wszystkie dzieci. Taki rodzaj porwania można jeszcze zaakceptować. Pomimo dużej energii jest osobą spokojną, opanowaną, cierpliwą i łagodną. Dlatego też łatwo nawiązuje kontakt z dziećmi. Marzą się jej podróże na krańce świata, np. do Nowej Zelandii, albo na bezludną wyspę.

Komentarze są wyłączone.